soutěž
Elektromobilita, Fotovoltaika, Novinky, Podcasty

Rozhovor s ředitelem ČEZ ESCO Kamilem Čermákem

Poslechněte si nový díl rádiového Podcastu Obec 2030 s generálním ředitelem našeho generálního partnera. Kamil Čermák, předseda představenstva energetické společnosti ČEZ ESCO srozumitelnou formou vysvětluje, jaké možnosti optimalizece energetického portfolia dávají na obcích smysl.

Snížení výdajů za energie, modernizace a smartifikace čských obcí, dekarbonizace, čistá doprava a mnohá další, to jsou témata, ve kterých se potkáváme. S Kamilem Čermákem hovoříme o tom, jaká energetická opatření na českých obcích dávají smysl, jaké jsou možnosti financování i jaké jsou trendy.

Mezi nejvýznamnější patří produkty „jako služba“, kdy veškeré náklady na provoz i výstavbu bere firma na sebe. Není proto potřeba investovat ani korunu. Tímto způsobem se dá pořídit například fotovoltaická elektrárna, nebo veřejné osvětlení. Poslechněte si tento zajímavý a záživný díl podcastu. Mnohá řešení přijdou vhod.

cezelektromobilitaenergetikafotovoltaikainovaceobec 2030osvětlenípodcastrozhovorsmart villagesoběstačná obec

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž