soutěž
Dobrá praxe, Novinky, Podcasty

Poslechěte si rozhovor se starostou Věslavem Michalíkem o inovativní obci

Jak z malé obce, na první pohled zastíněné blízkostí velkoměsta, vybudovat technologickou i architektonickou perlu střední Evropy. O tom je rozhovor se starostou Věslavem Michalíkem, náměstkem hejtmanky Středočeského kraje a starostou obce Dolní Břežany.

Rozhovor se starostou Věslavem Michalíkem: o čem jsme se bavili

Věslav Michalík tvrdí, že nejdůležitější je mít plán, vědět, kterým směrem se chcete vydat. A dobře komunikovat s občany. Plán vývoje obce by měl kombinovat komfortní život občanů s vytvářením pracovních příležitostí a rozvojem podnikání. Dolní Břežany, kdysi zapadlá obec kdesi na okraji Prahy, mají dneš špičkové vědecké centrum. Což přitahuje další navazující oblasti podnikání. Krásný rozhovor o tom, že je správné snít. Ale také dělat reálné kroky k naplnění snu.

Může to vypadat jako samozřejmost, ale komunikace s občany je obrovská dřina. Větší, než si mnozí z nás mohou pomyslet. Přesto může být klíčem k úspěchu i tak ambiciozního plánu, jaký měli v Dolních Břežanech. Představte si, že na průměrné české obci řeknete lidem: „za humny Vám tu postavíme největší laser na světě.“ Patrně se stanete terčem paniky. Jenže Věslav Michalík to dokázal. Největší laser na světě není v Silicon Valley, není v Berlíně ani Singapůru. Je skutečně v Dolních Břežanech. A okolo laseru vzniká struktura vědeckých středisek, firem, škol, až po pivovar. Všichni chtějí v Břežanech žít a pracovat. Sen se stal skutečností.

rozhovor s Věslavem Michalíkem

Podcast OBEC 2030

„Podcast“ znamená pořad v internetovém rádiu. Pravidelně dvakrát do měsíce přinášíme rádiové rozhovory v Podcastu Obec 2030. Ideální pro poslech třeba při jízdě autem, nebo vlakem. Pokaždé si povídáme s hostem, který má co říct k tématu modernizace českého venkova.

Poslouchejte na Spotify, Apple Podcastech, Google Podcastech i dalších streamovacích platformách.

soutěž