soutěž
Elektromobilita, Novinky, Soutěž

ŠKODA OCTAVIA iV: cena v soutěži o inovativní OBEC 2030

Posouváme úroveň českých sídel na úroveň roku 2030 v oblastech jako je energetika, péče o prostředí, odpadové hospodářství, a v neposlední řadě i čistá mobilita. Dnes je již jasné, že svět mobility v budoucnosti bude sestávat z kombinace pohonů. Současné spalovací budou hrát čím dál menší roli. Pravděpodobně si budeme moci vybrat – vodíkové pohony na dopravu pro delší vzdálenosti, elektrické na kratší. Kombinace více pohonů v jednom zařízení patrně také budou běžné. A to je příklad plug-in hybridního vozu ŠKODA OCTAVIA iV, který brázdí ulice českých obcí již dnes.

Automobily se značkou ŠKODA OCTAVIA zná československý občan již od roku 1959. Od té doby se jich prodalo víc než 7 milionů. Samozřejmě, drtivá většina z nich s klasickým spalovacím motorem.

„Ajvíčko“ má motor typu plug-in hybrid, kdy volit můžete mezi elektrickým a benzínovým pohonem. Elektrický je vhodný na krátké „popojíždění“ mezi obcemi, či například z úřadu do JZD. Benzín naopak využijete při potřebě delší cesty, jako například na krajské shromáždění SMS ČR. I další prvky základní výbavy této krasavice přijdou vhod. Ať už se jedná o asistovanou jízdu, bezpečnostní prvky včetně třeba velmi vhodné kontroly mrtvého úhlu, multikolizní brzdy či systému front assist. V noci oceníte špičkové led osvětlení. A samozřejmostí je parkovací asistent. To vše ve velmi reprezentativním designu evokujícím elegantní coupé.

ŠKODA OCTAVIA iV je hlavní cenou v soutěži o inovativní OBEC 2030.

ŠKODA OCTAVIA iV jako hlavní cena soutěže o inovativní OBEC 2030

Plugin hybrid ŠKODA OCTAVIA iV můžete díky partnerovi soutěže ŠKODA AUTO ČR vyhrát pro vaši obec na rok zdarma a to včetně dobíjecího wallboxu!

Přihlásit se do soutěže není nic složitého. Máte na obci inoviativní řešení typu kompostér / fotovoltaickou elektrárnu / elektřinou poháněné (užitkové či osobní) vozidlo / dobře řešený systém odpadového hospodářství / elektronickou úřední desku či jiné výdobytky moderní doby? Dejte nám o nich vědět prostřednictvím formuláře na obec2030.cz/soutez. A pěkná nová hybridní Oktávka může být na rok vaše!

čistá mobilitaelektromobilitainovativní obecobec 2030škoda octavia ivsoutěž

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž