soutěž
Novinky, Soutěž

Energetický manažer: cena v soutěži o inovativní OBEC 2030

Pro optimalizaci Vašich obecních výdajů, zavedení inovací i přispění ke zlepšení životního prostředí pomůže energetický manažer. Je to odborník, kterého si už dnes platí velké firmy, města, nebo krajské úřady na plný úvazek, aby optimalizoval jejich energetické výdaje. Takový člověk se vyplatí. Úspory, které nalezne, mnohonásobně převyšují náklady na jeho vlastní činnost.

Co energetický manažer dělá

Energetický manažer je odborníkem v oblasti energetických úspor. Je to kombinace vynikajícího obchodníka s technicky vzdělaným člověkem, který se vyzná v oblasti energií. Samozřejmostí je, že rozumí technické stránce věci. Předně je mu vlastní obchodní myšlení a cílem jeho činnosti je hledat příležitosti, kde ušetřit.

Možnosti energetických úspor

Služba takového člověka je neocenitelná. Projde totiž veškeré příležitosti a ukáže, kde a jak se dá ušetřit na energiích.

až 40%

se dá ušetřit v obecním rozpočtu na energiích

Klasickými příklady úspor jsou následující. Energetický manažer Vám pomůže všechny (a další oblasti) projít a objektivně posoudí, do čeho se vyplatí investovat.

budovy

většina obecních budov je energeticky nehospodárná – jejich optimalizací země ušetří miliardy

zdroje

výroba energie z vlastního zdroje je levnější, než její nákup z elektrárny, také se pojistíte proti růstu cen

osvětlení

osvětlení velké části našich ulic je nejenže zastaralé a neefektivní, ale také jeho provoz vyjde zbytečně draho

Energetický manažer a soutěž o inovativní OBEC 2030

Služby Energetického manažera můžete vyhrát v soutěži o inovativní OBEC 2030. Cenu v hodnotě dává 100 tisíc do soutěže pro vítěznou obec zdarma naše partnerská společnost ČEZ ESCO.

Přihlásit se do soutěže není nic složitého. Máte na obci inoviativní řešení typu kompostér / fotovoltaickou elektrárnu / elektřinou poháněné (užitkové či osobní) vozidlo / dobře řešený systém odpadového hospodářství / elektronickou úřední desku či jiné výdobytky moderní doby? Dejte nám o nich vědět prostřednictvím formuláře na obec2030.cz/soutez. A služby energetického manažera v hodnotě 100 tisíc mohou být Vaše!

čistá energieenergetické úsporyenergetický manažerenergetikafotovoltaikainovativní obecobecobec 2030smart regionsmart villagesoutěž

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž