soutěž
Dobrá praxe, Elektromobilita, Novinky, Soutěž, Videoblog

Podívejte se na video o inovativní obci Slavičín!

Environmentální uvažování v oblasti Bílých Karpat dnes nikoho nepřekvapí. Stejně tak nikoho nepřekvapí technologické inovace a šikovné české ručičky v kraji, jímž dodnes prolíná duch průmyslníka Tomáše Bati. Podívejte se na video o inovativní obci Slavičín, abyste se přesvědčili o tom, že za příklady dobré praxe nemusíte opouštět hranice naší země. Ostatně, nemusíme je opouštět ani za účelem nákupu zařízení, které zefektivní životy na našich obcích. Umíme si je totiž vyrobit sami. Kvalitně i elegantně.

Video o inovativní obci Slavičín

V projektu OBEC 2030 věříme tomu, že dobrá praxe může být lepší inspirací, než stohy manuálů, návodů a pouček. Proto vyrážíme do našich obcí a měst, abychom Vám tuto dobrou praxi přinášeli z první ruky. Bavíme se se starosty i se zástupci místních organizací, abychom Vám jedinečnou atmosféru každého z námi navštívených míst co nejvíce přiblížili.

Ve Slavičíně jsme se bavili s jeho starostou, Tomášem Chmelou. „Ve Slavičíně jsme známí tím, že si dovedeme vyrobit spoustu věcí sami. Od brambůrek po plechové konstrukce,“ chlubí se v rozhovoru, který si celý můžete poslechnout zde.

Navštívili jsme ale i firmu TVD – technická výroba, kde se dobíječka vyrábí, abychom Vám přinesli exkluzivní záběry o tom, jak ty zmíněné české ručičky opravdu cenu zlata mají.

Slavičín v soutěži o inovativní OBEC 2030

Vlastní dobíječka elektrokol je rozhodně prvkem, který si v soutěži o inovativní OBEC 2030 nenecháme ujít. Třeba máte vlastní řešení, které by stálo za to přihlásit.

Přihlásit se do soutěže není nic složitého. Máte na obci inoviativní řešení typu kompostér / fotovoltaickou elektrárnu / elektřinou poháněné (užitkové či osobní) vozidlo / dobře řešený systém odpadového hospodářství / elektronickou úřední desku, či jiné výdobytky moderní doby? Dejte nám o nich vědět prostřednictvím formuláře na obec2030.cz/soutez. A hodnotné ceny jako 3D model obce nebo vypracování strategického plánu obce zdarma mohou být Vaše!

dobíjecí stanicedobíječkyelektromobilitainovativní obecobec2030soběstačná obec

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž