soutěž
Elektromobilita, Novinky, Podcasty

Poslechněte si rozhovor s Tomášem Chmelou, starostou inovativní obce Slavičín

„Ve Slavičíně jsme známí tím, že si dovedeme vyrobit spoustu věcí sami. Od brambůrek po plechové konstrukce,“ chlubí se v rozhovoru Tomáš Chmela, starosta městečka Slavičín ve Zlínském kraji. Nejnověji se rozhodli vyrobit si vlastní dobíječku na elektrokola. Bude sloužit místním občanům i turistům. Pude z ní napájet i pódium a zvukotechnika při koncertech na náměstí. O tom a mnohém dalším je rozhovor s Tomášem Chmelou.

Rozhovor s Tomášem Chmelou

Slavičín dobíječkou elektrokol v obecních inovacích v žádném případě nekončí. Mají elegantně vyřešený systém vytápění a plánují i další zlepšení v oblasti energetických úspor, čisté mobility, či péče o životní prostředí.

Starosta vysvětluje strategickou koncepci města v blízkosti lázní i pohoří Bílé Karpaty, kam environmentální uvažování jednoduše patří a od dob Tomáše Bati se jím nese i racionální a ekonomicky zaměřený duch. Ostatně, poslechněte si v rozhovoru.

Rozhovor s Tomášem Chmelou. Zdroj obrázku https://www.starostove-nezavisli.cz/.

Podcast OBEC 2030

„Podcast“ znamená pořad v internetovém rádiu. Pravidelně dvakrát do měsíce přinášíme rádiové rozhovory v Podcastu Obec 2030. Ideální pro poslech třeba při jízdě autem, nebo vlakem. Pokaždé si povídáme s hostem, který má co říct k tématu modernizace českého venkova.

Další rozhovory v podcastu OBEC 2030 poslouchejte na Spotify, Apple Podcastech, Google Podcastech i dalších streamovacích platformách.

soutěž