soutěž
Novinky, Podcasty

Poslechněte si rozhovor s ministryní Klárou Dostálovou o rozvoji venkova

Jubilejní desátý díl podcastu OBEC 2030 jsme natočili s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Bavili jsme se o podpoře vytváření energetických společenství, smartifikaci venkova, ale i o financích, které jsou připraveny na následující programové období. Podle ministryně, pro rozvoj ČR se chystá nejen dostatek finančních prostředků, ale především lepší synergie jednotlivých dotačních programů. K tomu pomůže i jednotný informační systém pro dotační prostředky, kde bude jednoduché najít konkrétní výzvy pro všechna odvětví napříč ministerstvy. Klára Dostálová si přeje, aby vesnice zůstala vesnicí.

Rozvoj venkova by podle ministryně neměl být přizpůsobování se městům, ale měl by postupovat vlastní cestou se zachováním veškerých specifik. Desátý díl podcastu OBEC 2030 si rozhodně nenechte ujít!

dotační programyenergetikaklára dostálováministerstvo pro místní rozvojMMRpodcastrozvoj venkovasmart regionsmart village

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž