soutěž
Novinky, Podcasty

Poslechněte si rozhovor o budování vysokorychostních sítí s krajským zastupitelem Jakubem Rejzkem

Potřeba stabilního a spolehlivého internetu je základním předpokladem budování venkova coby komfortního místa k životu pro ty, kteří preferují kokrhání kohouta před ranním cinkáním tramvají. Důležité je mít možnost výběru – kterou si lze bez dobrého vysokorychlostního připojení jen těžko představit. Členitost českých samospráv je však jednou z bariér pro jejich úspěšné budování. I tato témata vám přinášíme rozhovor s Jakubem Rejzkem, krajským zastupitelem Středočeského kraje.

Rozhovor s Jakubem Rejzkem: o čem jsme se bavili

Legislativa i přístup se však zlepšuje. A odborníci typu Jakuba Rejzka se dávají na politiku. Tento rozhovor dodá dobrých praktických rad a naleje optimismu všem, kteří se o budování vysokorychlostních sítí v našich obcí snaží.

„Naši kolegové telekomunikační operátoři se na nás obrací se žádostí, abychom široké veřejnosti vysvětlovali, jak vlastně internet funguje. Ač je rekordní situace a čísla z telekomunikační infrastruktury před dvěma týdny překonala rekordní zápisy z první vlny koronaviru na jaře, infrastruktura je na zátěž v drtivé většině míst připravená,“

Jakub Rejzek 

Rozhovor s Jakubem Rejzkem

Podcast OBEC 2030

„Podcast“ znamená pořad v internetovém rádiu. Pravidelně dvakrát do měsíce přinášíme rádiové rozhovory v Podcastu Obec 2030. Ideální pro poslech třeba při jízdě autem, nebo vlakem. Pokaždé si povídáme s hostem, který má co říct k tématu modernizace českého venkova.

Poslouchejte na Spotify, Apple Podcastech, Google Podcastech i dalších streamovacích platformách.

inovaceinternetJakub Rejzekobecobec 2030smart villagesoběstačná obectechnologievysokorychlostní internet

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž