soutěž
Elektromobilita, Novinky, Podcasty

Poslechněte si rozhovor o elektromobilitě s Tomášem Knesplem

Budoucnost čisté dopravy často budí emoce. Je elektromobil efektivní? Je skutečně bezemisní? Je bezúdržbový? Jaký je stav dobíjecí sítě a jaké jsou možnosti do budoucna? Kde je místo pro elektromobilitu na českých obcích? Na tyto otázky odpoví rozhovor o elektromobilitě s předním odborníkem skupiny ČEZ ESCO, Tomášem Knesplem.

Rozhovor o elektromobilitě: o čem jsme se bavili?

Je docelá příjemné si poslechnout racionální povídání člověka, který je v této oblasti opravdovým fajnšmekrem. Před Tomášem Knesplem není žádné elektromobilní téma tabu. Elektromobilita je v začátcích a má některé porodní bolesti. Je fér si o nich popovídat. Například o rozvíjející se síti dobíjecích stanic, kapacitě baterií a době dobíjení. Na druhou stranu, vývoj jde závratným tempem kupředu a mnohé donekonečna omýlané mýty dávno padly. Elektromobil je skutečně čistým druhem pohonu, šetrným k peněžence (až na pořizovací náklady) i k životnímu prostředí.

V mnoha případech je již dnes zajímavé nad elektromobilem přemýšlet. Do budoucna se pravděpodobně stane jedním z široce rozšířených fenoménů v dopravě. O tom všem a mnohem více v podcastu Obec 2030.

Rozhovor o elektromobilitě v rámci podcastu OBEC2030.

Kde a jak poslouchat

Podcast je výraz pro pořad na internetovém rádiu. Narozdíl od klasického rádia, kdy běží jen v daný čas a danou hodinu, na internetovém rádiu si můžete pořad pustit kdykoliv se to zrovna hodí. Pořad najdete například na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts nebo Anchor.fm pod heslem Obec 2030. Spotify je nejrozšířenějším přehravačem, v neplacené verzi ale obsahuje hodně reklam. Na druhou stranu si v placené verzi můžete uložit daný díl pořadu na později a poslechnout i bez přístupu k internetu, například při jízdě autem.

V rámci projektu OBEC 2030 Vám pravidelně 2x do měsíce přinášíme podcast (tj. nový díl rádiového pořadu). Na jejich archiv se můžete podívat a poslechnout si třeba zde.

Tomáš Knespl

Tomáš Knespl

Působí jako E-Mobility Business Development Manager ve společnosti ČEZ ESCO, kde má více než 11 let zkušeností s problematikou.

Zjistit více

bezemisníčistá dopravačistá mobilitaelektromobilitaobecobec2030podcastsmart villagesoběstačná obecuhlíková neutralita

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž