soutěž
Elektromobilita, Novinky

ŠKODA AUTO partnerem Obec2030!

Bez čisté a moderní dopravní infrastruktury či možností bezemisní dopravy nemáme v roce 2030 co pohledávat. Proto jsme rádi, že společně na palubě s námi je nově ŠKODA AUTO, naše tradiční a oblíbená automobilka.

Podepsali jsme desetileté memorandum o spolupráci, díky němuž budeme přinášet nová řešení ze světa dopravy z první ruky. Česká automobilka se stává hlavním partnerem programu OBEC 2030 pro oblast čisté mobility. Nadále samozřejmě spolupracujeme v téže oblasti i s naším dosavadním partnerem, energetickou firmou ČEZ ESCO.

Společně přinášíme řešení

Elektromobilita, to nejsou jen automobily na čistý pohon. V souvislosti s jejich pořízením je potřeba přemýšlet nad komplexním řešením. Takový elektromobil jezdí malinko jinak, ale hlavně jinak čerpá palivo. Pro potřeby českých obcí tak nově dovedeme poradit a zprostředkovat to nejlepší řešení v následujících oblastech:

  • pořízení elektromobilů i plug-in hybridů
  • výstavby dobíjecí infrastruktury a to i včetně napojení na vlastní zdroje energie či akumulaci
  • komunitního carsharingu, i když tam musíme přiznat, že jsme, co se obcí týče, teprve v plenkách. Společně cestu najdeme.

ŠKODA AUTO v podcastu

O elektromobilitě a čísté dopravě jsme pro vás připravili i další povídání. Například rozhovor s členem představenstva ŠKODA AUTO, Bohdanem Wojnarem o budoucnosti elektromobility na českých silnicích. Nebo rozhovor s předním odborníkem na elektromobilitu společnosti ČEZ ESCO, Tomášem Knesplem.

Sledujte nás na Spotify i Facebooku, ať vám žádná novinka neunikne!

čistá mobilitadobíjecí infrastrukturadobíjecí staniceelektromobilitaobecobec 2030partnerstvíškodaškoda autosoběstačná obec

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž