soutěž
Cirkulární ekonomika, Novinky, Podcasty

Poslechněte si rozhovor se Soňou Jonášovou o oběhovém hospodářství

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor se Soňou Jonášovou. Zakladatelka a ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN) nám radí v tom, jak správně nastartovat „cirkulární obec“. To je taková obec, která má správně nastavené oběhové hospodářství. Obec, která využije vše, co se v ní vyprodukuje. Obec, která po sobě nezanechává žádnou odpadovou stopu. Anebo možná ještě lépe – jak budovat svazky obcí a řešit tato důležitá témata společně. Jak komunikovat s veřejností.

Rozhovor se Soňou Jonášovou: o čem jsme se bavili

Od obecního kompostu až po cirkulární hospodu. Oběhové hospodářství není jen o zpracování odpadů. Je to o komplexním uvažování vesnice. Uvažování o tom, jak být racionální, ekonomicky v plusu a environmentálně zodpovědný. Tenhle díl si rozhodně nenechte ujít!

V návaznosti na tento rozhovor pravidelně přinášíme sérii článků o cirkulární ekonomice.

Cirkulární ekonomika

Cirkulární ekonomika je o inteligentním využíváním dostupných zdrojů a eliminaci plýtvání. Vedle nesporných přínosů tohoto přístupu pro životní prostředí s sebou nese velmi často i nemalé finanční úspory. Cirkulární sken tak může být výhodnou investicí i z hlediska úspory veřejných prostředků a investice do něj se bohatě vrátí na dosažených úsporách.

Podcast OBEC 2030

„Podcast“ znamená pořad v internetovém rádiu. Pravidelně dvakrát do měsíce přinášíme rádiové rozhovory v Podcastu Obec 2030. Ideální pro poslech třeba při jízdě autem, nebo vlakem. Pokaždé si povídáme s hostem, který má co říct k tématu modernizace českého venkova.

Rozhovor je samozřejmě, jako vždy, dostupný na všech hlavních streamovacích platformách, jako SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastAnchor.fm a dalších. Stačí do vyhledávače zadat heslo „Obec 2030“. Nezapomeňte u podcastu zatrhnout políčko „sledovat“, ať Vám žádný další díl neuteče!

cirkulární ekonomikaINCIENInstitut cirkulární ekonomikyobecobec 2030odpadové hospodářstvísmart regionsmart villagesoběstačná obecSoňa Jonášová

Michal Svoboda

Konzultant udržitelné energetiky SMS ČR, NS MAS. Manažer a spoluzakladatel projektu OBEC 2030. Energetický koordinátor MAS Český sever. Public speaker a propagátor komunitní energetiky.

soutěž